Inauguracja Sanockiej Ligi Unihokeja Sezon 2014/2015

Inauguracja sezonu 2014/2015 Sanockiej Ligi Unihokeja

Po kilkumiesięcznej przerwie na parkiety Zespołu Szkół Nr 4 w Sanoku w końcu powrócili sanoccy unihokeiści.

Czy nowy sezon okaże się równie ciekawy i nieprzewidywalny co ostatni? Czy InterQ obroni tytuł mistrza SLU? Czy może inni pretendenci do tytułu okażą się silniejsi? Czy Piotr Karnas znów zostanie najlepszym punktującym zawodnikiem ligi? Czy młodzi zawodnicy Gimnazjum nr 3 znów zrobią niespodziankę? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi już za kilka miesięcy przy zakończeniu ligi, na dzień dzisiejszy spójrzmy jak wyglądały wyniki I kolejki Sanockiej Ligi Unihokeja sezonu 2014/2015.

W pierwszym meczu sezonu aktualny mistrz ligi InterQ nie pozostawił złudzeń drużynie PWSZ Sanok. Pomimo roszad w składzie ekipy PWSZ – zawodnicy, którzy skończyli gimnazjum zasilili ich szeregi, wynik mógł być tylko jeden. InterQ przez cały mecz kontrolowało sytuację na boisku ostatecznie zwyciężając 10:3.

Drugie spotkanie to rywalizacja pomiędzy drużyną Drozd Wodnik oraz odmłodzoną drużyną Gimnazjum nr 3. Po zaciętym początku i wyrównanej 1 połowie, wydawało się, że dobrze poukładana drużyna młodych będzie trudnym przeciwnikiem dla Drozdów, jednak w 2 połowie doświadczenie oraz skuteczność pozwoliła na osiągnięcie ostatecznego zwycięstwa 7:1.

Trzeci mecz pomiędzy ISanok i AKSU Polska to rywalizacja drużyn z dołu tabeli poprzedniego sezonu. Zespół ISanok po objęciu 2 bramkowej przewagi już do końca meczu grając rozważnie w obronie i skutecznie w ataku zwyciężyło swój pierwszy mecz w sezonie 5:3.

Czwarte spotkanie I kolejki to rywalizacja wicemistrza z poprzedniego sezonu – Esanok, z drużyną El-Budu. Po jednostronnym widowisku faworyt spotkania wypunktował przeciwnika, ostatecznie zwyciężając 12:2, natomiast najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu – Piotr Karnas w tym spotkaniu zdobył 5 bramek i 4 razy asystował kolegom.

Na zakończenie I kolejki naprzeciwko siebie stanęły ekipy Forest SU – trzeciej drużyn poprzedniego sezonu oraz Automanii. Był to mecz, w którym wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i do samego końca nie było wiadomo, kto zgarnie pełną pulę. Ostatecznie zespół Forest SU zwyciężył 6:5, zwycięską bramkę strzelając w samej końcówce.

Na mecze Sanockiej Ligi Unihokeja zapraszamy co poniedziałek od godziny 16:10 w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku przy ulicy Stróżowskiej.

Poniżej wyniki i statystyki spotkań I kolejki Sanockiej Ligi Unihokeja sezonu 2014-2015

INTERQ - PWSZ SANOK 10:3 (4:0, 6:3)

04:07  1-0  Ambicki Michał - Muszański Paweł

05:48  2-0  Janik Michał

09:52  3-0  Bomba Radosław - Sawicki Radosław

11:21  4-0  Muszański Paweł - Ambicki Michał

12:20  5-0  Popiel Hubert - Ambicki Michał

12:40  6-0  Popiel Hubert - Sawicki Radosław

12:45  7-0  Sawicki Radosław